דף הבית שאלות נפוצות נקודות מכירה קנו אפי-נו עכשיו! דגמים ומחירים קניה קבוצתית פורום

אפי-נו ולידה חוזרת


אפי-נו ולידה חוזרת האם כדאי להשתמש באפי-נו להגמשת הנרתיק והפרינאום לפני לידה חוזרת? זו שאלה שהופנתה אלינו לא פעם. התשובה, כמובן, לפי העניין, ומשתנה מאשה לאשה.

אם השואלת עומדת לפני לידה שניה, לאחר שבלידה הראשונה לא השתמשה באפי-נו והלידה הסתיימה עם תפרים עקב חתך או קרע – השימוש באפי-נו לקראת לידה חוזרת מומלץ וחיוני ביותר. ההסבר פשוט: רקמת הצלקת שמשאיר החתך היא רקמה קשה ובלתי גמישה יחסית לסביבתה, והאזורים הסמוכים לה מועדים להקרע בלידה החוזרת. במקרה זה, שימוש באפי-נו לקראת לידה חוזרת ירכך את הצלקת, יגמיש אותה ואת סביבתה ויפחית מאד את הסיכון בקרע או בחתך חוזר.

במקרים שבהם השאלה האם לרכוש אפי-נו לקראת לידה חוזרת לאחר שבראשונה לא נגרמו תפרים, התשובה מורכבת יותר. מבחינת הסיכוי לסיים את הלידה השניה ללא תפרים – רי שיש ליולדת סיכוי מצוין לכך גם ללא האימון בבלון. עם זאת, האימון יכול להועיל גם בממד הפסיכולוגי והרגשי לקראת כל לידה בכך שהוא מאפשר להתכונן בממוקד לתהליכים הביומכניים של הלידה, ומכאן שגם ההתמודדות הרגשית עמם. בנוזף יש לזכור שכל לידה משפיעה על רצפת האגן כטראומה, ולכן האימון באפי-נו לאחר הלידה לשיקום ולחיזוק האזור – חיוני. ואם כבר הרכישה תבוצע, עדיף שתבוצע לפני הלידה הן בזכות הנוחות היחסית והן מהטעמים של הכנה כפי שהוזכרו.

נשים העומדות לפני לידה נרתיקית לאחר קיסרי (VBAC) נחשבות כמי שלא ילדו וגינלית מעולם, ולכן האימון בבלון מתאים וחיוני עבורן, ויש האומרים שהוא מגביר מאד את הסיכוי לסיים את הלידה כרצונה של היולדת – בלידה וגינלית ספונטנית. מובן שדברים אמורים בהריון תקין בלבד שמתקרב אל סיומו לאחר שהקיסרי הקודם הסתיים כך בנסיבות שאינן מחייבות קיסרי בלידות חוזרות, לדוגמא בשל מצוקה עוברית. יש לזכור את ההיבט הרגשי החשוב בלידה וגינלית כזו, הכרוכה פעמים רבות בהתגברות על משבר אמון של היולדת בגופה.

לעיתים קרובות מדווחות יולדות כי חוו משבר בדיוק בשלב שבו התקבלה ההחלטה לנתח אותן קיסרית בלידה הקודמת. תחושתה של האשה לגבי הניתוח מלווה לעיתים ברגשות כשלון החמצה ו'בגידת גוף' כה קשים, עד כי קשה לה להאמין שתצליח הפעם. האימון באפי-נו משרה תחושה אמיתית של לידה ומגביר את יכולתה של המועמדת ללידה וגינלית לסמוך על יכולתו של גופה לבצע הוצאת תינוק דרך הנרתיק.


כל הזכויות שמורות © לאתר אפי-נו ישראל | תקנון ותנאי שימוש | הריון לידה והורות | קורס דולות | לידות בית | צור קשר