דף הבית שאלות נפוצות נקודות מכירה קנו אפי-נו עכשיו! דגמים ומחירים קניה קבוצתית פורום

עיסוי פרינאום ואמבט אדי רוזמרין למניעת חתך חיץ בזמן לידה

עיסוי פרינאום מומלץ להתחיל לבצע החל בשבוע ה-34 להריון. לפני שהומצא האפי-נו, עיסוי פרינאום היה האימון היעיל ביותר לקראת לידה ללא קרע או חתך. מי שמתאמנת באפי-נו אינה זקוקה לעיסוי פרינאום, משום שהוא יעיל פי שלושה ממנו במניעת חתך ומטפל בכל פתח הנרתיק לעומת עיסוי המטפל בגזרת הפרינאום (החלק התחתון של פתח הנרתיק). עם זאת, אם החלטת מכל סיבה שהיא שלא להתאמן במכשיר, וכמחווה אידיאולוגית שלנו למניעת חתך החיץ, אנו מגישים לך בכל מקרה את ההוראות המומלצות לביצועו.

עיסוי החיץ הוא דרך טובה מאד להתכונן ללידה ולהגמיש את אזור החיץ לקראת המתיחה האינטנסיבית שצפויה לו בלידה. בנוסף עוזר העיסוי לתרגל הרפיה מודעת וממוקדת של הפרינאום. עדיף שהעיסוי יבוצע על ידי אדם נוסף, אך היולדת ניתן שתבצעו בעצמה, אם כי זה לא נוח במיוחד. ההכנות לעיסוי:

מקבלת העיסוי תרצה אולי להתרחץ היטב, הן לצורך ההרגשה הנעימה והן כדי לרכך ולהגמיש מעט את האזור, הבא מן הסתם במגע עם מים חמימים ומרגיעים.

נותן העיסוי שוטף היטב את ידיו במים ובסבון, ואם הציפורניים ארוכות, כדאי לקצר ולשייף אותן. יש להכין בקבוק קטן של שמן שקדים טבעי. מומלץ להמנע משמן נבט חיטה, החשוד כמעורר גירויים ופטרות מיותרים ושהוא בעל ריח חזק במיוחד.

עיסוי הפרינאום:

פורשים מגבת עבה על קצה של מיטה ועל הרצפה שמתחתיה, למניעת טפטופים. כדאי לעמעם את האורות או להדליק נרות לריכוך האוירה ולהגברת הריכוז. את העיסוי מבצעים בשכיבה על מיטה, כשהישבן בקצה המיטה. הברכיים פשוקות ברוחב האגן, וכפות הרגליים על הרצפה, על השטיח או בצמוד לישבן על המיטה.

המעסה צריך להמצא מול פתח הנרתיק. אפשר לשבת על כרית גבוהה, הדום, או ספרים עבים, כך שגובה המרפק כגובה האזור שמיועד לעיסוי. עכשיו תתקרב עוד קצת?

טובלים בשמן את הסגמנט העליון של האצבע המורה בשתי הידיים ומעסים בעדינות את אזור הפרינאום, קודם בעזרת אצבע אחת ולאחר מכן באמצעות שתי האצבעות המורות.

צריך להבין שגובה שריריי ריצפת האגן פנימה אל תוך הגוף הוא כסנטימטר וחצי בסך-הכל, ולכן אין צורך להשתמש ביותר מגובה הפרק הראשון של האצבע. לאט מחדירים את שתי האצבעות עד למלוא גובה הטבילה בשמן לתוך הנרתיק ונותנים דחיפה עדינה וממושכת של פתח הנרתיק כלפי מטה, לכיוון פי הטבעת.

לא כדאי למתוח את העור יותר מסנטימטר או שניים בשלב הראשון. בעדינות מפרידים את האצבעות וממשיכים את המתיחה לכיוון הירכיים, כלומר, הצדה. נראה שהאצבעות מציירות את האות האנגלית U, או מחקות תנועת מטוטלת של שעון. אפשר למנות בלב שתי שניות למתיחה כלפי מטה, ומיד בהמשכן שלוש שניות עבור המתיחה לצדדים.

בהדרגה ומעט ולאט ובעדינות מגדילים את המתיחה למטה ולצדדים.

יש לשמור על קשב רב. נותן העיסוי חייב לנהוג בעדינות רבה בבת זוגו, והיא חייבת להתרכז בהרפיית האזור ובמתן אפשרות לקבל את המתיחה באהבה.

כדאי לחזור על התרגולת פעמיים בשבוע לפחות ולהתמיד בה למשך עשר דקות כל פעם.

מומלץ לנסות להגדיל מדי פעם את הפתיחה שמנסה העיסוי להשיג בפתח הנרתיק. הפתיחה אינה של צוואר הרחם, כמובן, אלא של פתח הנרתיק. אם לאחר שישה עיסויים תגיעו לפתיחה של ארבע אצבעות דמיוניות בטווח שבין האצבעות בזמן המתיחה הצדה, זה מצוין. ארבע אצבעות הן כשמונה סנטימטרים. קוטרו של ראש התינוק הוא כעשרה סנטימטרים, ואם תוסיפו לארבע האצבעות את קוטר השתיים המבצעות בפועל את העיסוי, תראו כמה גמיש החיץ, ועד כמה הוא מתאים ללידה.

אפשר לתגבר את שתי האצבעות המעסות באצבעות נוספות, ולחזק מדי פעם את השימון.

בתום העיסוי ממש לא צריך להסיר את השמן, אך חשוב מאוד להקפיד על ההיגיינה שלפני: לרחוץ היטב לפחות את אזור העיסוי ואת הידיים לפני תחילת העיסוי, ולצקת מהשמן כמות קטנה וחד-פעמית לפני השימוש, כך שלא תוחזר לבקבוק טיפת שמן שנגעה באצבעות. חשוב שלא לגעת בפי הטבעת ולאחר מכן בנרתיק, למניעת מעבר אפשרי של פתוגנים, טפילים ושאריות צואה.

בגלל האינטימיות הרבה שכרוכה בעיסוי, הוא עלול לחשוף רגשות בצורה אינטנסיבית מאוד. אם העיסוי גורם אי-נוחות למקבלת או לנותן, עזבו. אלטרנטיבה מצוינת תהיה להשתמש באפי-נו, המאפשר תרגול יחידני. אם אי-הנוחות נסבלת, כדאי להמשיך בעיסוי.

נשים מסוימות טוענות כי לאחר העיסוי הן מרגישות צריבה בפתח הנרתיק והתופעה מדאיגה אותן. אם זה המצב, נסי להיזכר האם יש לך או שסבלת בשנים האחרונות מפטרת בנרתיק. אם זה המצב, יש לטפל בפטרת. הטיפולים המומלצים על ידי הרופאים בם בדרך כלל כאלו הנתמכים בתזונה נכונה.

אמבט אדדי רוזמרין

בנוסף לעיסוי הפרינאום, וכהכנה משלימה, ניתן לבצע "אמבט אדים" לפרינאום, פעם או פעמיים בשבוע, החל מששה שבועות לפני המועד המשוער ללידה. אמבט האדים אסור למי שסובלת מדליות באזור המפשעה, או בפתח הנרתיק, או מטחורים.

כדי לבצע את הטיפול, מרתיחים כליטר מי ברז, ויוצקים אותם לקערת סלט שלא תתאים יותר לשימוש ככלי אוכל. מוסיפים למים שבקערה כף שמן שקדים וענף קטן או מספר עלים של רוזמרין. מצננים מעט, ומניחים את הקערה ובה הנוזל בזהירות רב בתוך אסלת השירותים. יושבים על קרש האסלה כמו בזמן עשיית צרכים, למשך מספר דקות.

פני הנוזל צריכים להיות רחוקים עשרים ס"מ לפחות מהגוף. הטיפול צריך להיות נעים. אם חום האדים גבוה מדי, יש לקום מהאסלה ולהמתין שיצטנן עוד. .


כל הזכויות שמורות © לאתר אפי-נו ישראל | תקנון ותנאי שימוש | הריון לידה והורות | קורס דולות | לידות בית | צור קשר